ورود به سایت

بیست و چهارمین نمایشگاه بین المللی چاپ و بسته بندی تهران با هدفگذاری و برنامه ریزی دقیق گامهای بلندی در راستای مقاوم سازی اقتصاد جمهوری اسلامی ایران برمی دارد. 
به گزارش آژانس خبری چاپ و بسته بندی ایران، در سال اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال ستاد برگزاری نمایشگاه با برنامه ریزی، تحلیل و بررسی دقیق بازارهای منطقه تمام تلاش خود را برای شکوفایی و ایجاد بسترمناسب اشتغالزایی در آوردگاه تخصصی نمایشگاه تهران بکار می گیرد.
در همین راستا تشکلها و اتحادیه های دست در دست هم با تحادی بی مانند برند نمایشگاهی با ربع قرن قدمت را یاری خواهند نمود تا رونق کسب و کار در این صنعت مهم و استراتژیک دوچندان گردد.
بیست و چهارمین نمایشگاه بین المللی چاپ و بسته بندی و ماشین آلات وابسته تهران با همکاری اتحادیه لیتوگراف، چاپخانه داران، صحاف، صادرکنندگان صنعت چاپ و بسته بندی و انجمن مدیران کارتن و ورق و... در پی ایجاد نشاط اقتصادی و تقویت دوچندان اقتصاد مقاومتی 24 الی 27 آذر ماه برپا خواهد شد.
برنامه ریزی و هدفگذاری دست اندرکاران و مدیران تشکلها بی شک ماحصل بزرگی برای صنعتگران این بخش بهمراه خواهد داشت.
بنا به گفته روابط عمومی ستاد برگزاری پیش ثبت نام این نمایشگاه از ابتدای تیرماه آغاز شده که بسیار مورد استقبال دست اندرگاران نیز قرار گرفته است؛ این ثبت نام ادامه دارد و با توجه به اولویت پیش ثبت نام مراحل پایانی و جانمایی غرفه گذاران صورت خواهد گرفت.
امسال و در بیست و چهارمین دوره از این نمایشگاه بدون شک شاهد یکی از بین المللی ترین نمایشگاه چاپ و بسته بندی جمهوری اسلامی ایران در مرکز دایمی نمایشگاه های تهران خواهیم بود.

 

 

حضور در آوردگاه های بزرگ و بین المللی بی شک بازخردهای موثری برای تولید کنندگان و صاحبان در بر دارد. 
به گزارش آژانس خبری چاپ و بسته بندی ایران، بعد از دروپا که بزرگترین نمایشگاه چاپ جهان و به نوعی المپیک صنعت چاپ نام گرفته لقب دومین بسیار سخت خواهد بود؛ اما چین با تلاش و پشتکار در عرصه نمایشگاهی توانسته بعد از دروپا صاحب دومین نمایشگاه بزرگ جهان در عرصه چاپ و بسته بندی شود.
نمایشگاه چاپ و بسته بندی چاپینا پیرینت چاپنا پرینت هر دوسال یکبار در پکن برگزار میشود و بعد از نمایشگاه دروپا دومین نمایشگاه بزرگ صنعت چاپ و بسته بندی جهان است.
این نمایشگاه متشکل از هست سالن با برنامه ریزی دقیق برای هر بخش است.اکثر قریب به اتفاق برندهای برتر صنعت چاپ و بسته بندی جهان در این نمایشگاه حضور دارند و با توجه به نوع محصولات در دسته بندی صالن های نمایشگاه قرار دارد.
شرکت HPبزرگترین غرفه نمایشگاه چاپنا پرینت با وسعت ۶۲۰۰متر مربع است که بگفته سایت رسمی نمایشگاه این وسعت از غرفه این شرکت در دروپا ۲۰۱۲ نیز بزرگ است.
چایپنا پیرینت بر اساس آمار بیش از 160 هزار متر مربع وسعت دارد و تقریبا میزبان بیش از دویست هزار بازدید کننده تخصصی از سراسر جهان است که این آمار ارقام نمایشگاه را در دومین سکوی نمایشگاهی صنعت چاپ و بستهب ندی جهان قرار داده است.
امسال و برای اولین بار اتحادیه صادرکنندگان صنعت چاپ ایران برای سخنرانی ببین برترین اتحادیه ای و انجمن های صنعت چاپ جهان دعوت شده است.
نمایشگاه چاینا پرینت از 19 الی 23 اردیبهشت ماه سال جاری در شهر پکن برگزار خواهد شد و گروهی تخصصی بازدید کنندگان ایرانی برای اولین بار بصورت منسجم و بابرنامه ریزی از این نمایشگاه دیدن خواهند کرد.

محققان آمریکایی برای اولین‌ بار از پروتئین موجود در شیرخام، پوشش بسته‌بندی و نگه‌ دارنده مواد غذایی قابل خوردن تولید کردند.

به گزارش آژانس خبری چاپ و بسته بندی ایران، با اینکه سالهاست که دانشمندان و محققان خطرات استفاده از مواد پلاستیکی در پوشش صنایع غذایی را هشدار می‌دهند، اما متاسفانه تقریبا همه شرکت‌های تولیدکننده مواد غذایی بی‌توجه به توصیه‌های مطرح در این زمینه حتی از پلاستیک‌های نامرغوب نیز در پوشش مستقیم مواد غذایی مثل لبنیات استفاده می‌کنند.

طبق آخرین تحقیقات انجمن شیمی ایالات متحده، بعضی از پلاستیک‌ها که به صورت مستقیم با مواد غذایی در ارتباط هستند، محتویات شیمیایی بسیار خطرناکی را به مواد غذایی منتقل می‌کنند.

پروفسور پگی توماسولا، عضو انجمن شیمی آمریکا و سرپرست گروه تولید کننده پوشش بسته‌بندی از پروتئین شیر عنوان کرد: پس از سالها مطالعه بالاخره روش اقتصادی جداسازی پروتئین‌های مقاوم از شیر ابداع شد. پوشش‌های پروتئینی مانند پلاستیک سد ایمنی در برابر نفوذ اکسیژن هستند و بنابراین از فساد مواد غذایی جلوگیری می‌کنند.

این شیمیدان باتجربه معتقد است که بسته‌بندی مواد غذایی از چند جنبه مثل رعایت بهداشت، ظاهر جذاب و حفظ محیط زیست قابل بررسی است. در شرایط فعلی تمامی شرکت‌های تولیدکننده مواد غذایی از پوشش‌های پایه نفتی در بسته‌بندی مستقیم موادغذایی استفاده می‌کنند که این مسئله نه تنها خطر ورود مواد شیمیایی خطرناک عامل سرطان را به موادغذایی افزایش می‌دهد، بلکه باعث پراکنده‌ شدن میلیون‌ها تن زباله پلاستیکی غیرقابل جذب در طبیعت می‌شود.

توماسولا و دستیارانش برای تولید پوشش‌ بسته‌بندی بهداشتی، خوراکی و قابل جذب در طبیعت از پروتئین کازئین موجود در شیر استفاده کردند. پوشش کازئینی تا 500 برابر بهتر از پلاستیک از ورود اکسیژن به موادغذایی جلوگیری می‌کند.

پوشش مواد غذایی ساخته‌ شده از پروتئین کازئین قابل خوردن است، اما مزه خاصی ندارد، بنابراین در نمونه بعدی مقداری طعم‌دهنده به آن افزوده می‌شود تا تمایل مردم برای خرید محصولات با بسته‌بندی کاملا بهداشتی، خوراکی و دوست‌دار محیط‌زیست افزایش یابد.

حسن سلیمی رییس اتحادیه اتحادیه صباغان و رنگرزان( رنگرزی و تکمیل پارچه) بااشاره به این که بسیاری واحد های چاپ پارچه و گل زن در هشت ماه امسال به دلیل رکود بازار تعطیل شدند؛ عنوان کرد:متاسفانه فراوانی اجناس قاچاق در ایران افزایش زیادی یافته است که متاسفانه نوبت به کالای ایرانی نمی رسد. 

به گزارش آژانس خبری چاپ و بسته بندی ایران، سلیمی با اشاره به مشکل دیگر یاین صنف ادامه داد: مشکل دیگری که در این زمینه وجود دارد تعرفه واردات کالای خارجی و به ویژه کالاهای ترکیه است که از 200 درصد به 50 تا 25درصد قرار است برسد و بنابراین تولید کنندگان نمی توانند رقابتی با کشورهای خارجی و به ویژه ترکیه داشته باشند. 
وی ادامه داد: وجود بیمه 30 درصد هم مشکل دیگری است که گریبان تولید کنندگان این حوزه را گرفته است و در این شرایط تولید کنندگان قدرت رقابت را از دست می دهند و تنها راهکار به نوعی اصلاح زیرساخت هاست. 
سلیمی با بیان این که باید زیر ساخت ها اصلاح شود تا تولید کنندگان ایرانی رشد کنند .وی اظهار داشت: کسانی باید در حوزه مدیریت فعالیت کنند که عامل رشد تولید کنندگان صنعت چاپ باشند در حالی که با آزمون و خطا تنها زمان و ثروت ملی از بین می رود.

کاغذهای موسوم به «سبکبال» و استفاده از آنها در تولید کتاب این روزها رونق گرفته و این کاغذ به تدریج جای خود را در بازار باز کرده است.

به گزارش آژانس خبری چاپ و بسته بندی ایران،علی واضحی یک فعال نشر با اشاره به اینکه تولید این کاغذهای موسوم به «سبکبال» در ایران به دلیل اقلیم نیمه خشک و بیابانی کشور به‌صرفه نیست، به ویژگی‌ها و مزیت‌های نسبی کاغذ سبکبال نسبت به برخی انواع دیگر کاغذ موجود در بازار پرداخت و به مهر گفت: کاغذ سبکبال حدود ۳۰ سال دیرتر به ایران رسیده و در حالی که چند دهه بود که به دلیل رنگ مناسب، گراماژ و وزن پائین و همچنین این نکته که چشم را برای خوانندگان حرفه‌ای اذیت نمی‌کند، به عنوان کاغذ اصلی کتاب در اروپا و آمریکا مورد استفاده بوده است، در ایران عملاً «کاغذ سفید» خود را بر ذائقه مخاطب تحمیل کرده است.

وی با بیان اینکه سال گذشته فاز آزمایشی استفاده این نوع کاغذ در بازار کاغذ ایران کلید زده شد، افزود: بعد از عرضه اولیه کاغذ سبکبال، تعداد زیادی از ناشران از جمله مرکز نشر علوم اسلامی، بنگاه نشر و ترجمه کتاب پارسه، چشمه، پیدایش، مرکز، افق، ماهور، نظر، شمع و مه، جیحون و مشکی و ... به استفاده از این نوع کاغذ روی آوردند و کتاب‌های متعددی را با استفاده از آن به مخاطبان عرضه کردند که یکی از ارزشمندترین آنها، مجموعه ۲۰ جلدی «تاریخ جامع ایران» است که از سوی مرکز دایره‌المعارف بزرگ اسلامی منتشر شده است.

این واردکننده کاغذ همچنین به بازخورد مثبت استفاده از این نوع کاغذ برای تولید کتاب در میان مخاطبان آنها اشاره کرد و درباره مبدا واردات کاغذ مذکور هم گفت: این کاغذ عمدتاً از چند کشور اروپایی مانند سوئد و روسیه وارد کشور می‌شود. البته این کاغذ، دارای چند درجه مختلف است و عمدتاً هم با گراماژ ۶۰ گرمی عرضه می‌شود اما به دلیل «بالک» کافی و ضخامت مناسبی که دارد، با کاغذ تحریر ۱۰۰ گرمی رقابت می‌کند. این در حالی است که قیمت هر بند آن برای سایز ٦٠*٩٠ بسته به درجه و گرماژ بین ٥٠ تا ٦٥ هزار تومان است.

واضحی از اقبال برخی دیگر از واردکنندگان به خرید و واردات کاغذ سبکبال در مدت اخیر سخن گفت و با بیان اینکه این نوع کاغذ در همین چند ماه اخیر توانسته سهمی از قفسه‌های کتاب را در کتابفروشی‌ها به خود اختصاص دهد، در ادامه به ویژگی‌های کاغذ مذکور اشاره کرد و با بیان اینکه ضریب بالکِ کاغذ تحریر ۱ یا نهایتاً ۱.۱ است در حالی که ضریب بالک کاغذ سبکبال ۲ و ۲.۲ است، یادآور شد: به طور کلی، هر میزان ضریب بالکی کاغذی بیشتر باشد، جرم حجمی کمتری دارد و در نتیجه حجم بیشتری دارد. بر این اساس، کاغذهای سبکبال، اصطلاحاً حجیم‌تر از کاغذهای تحریر هستند و بافتشان هم متخلخل‌تر است، با این وجود سطحی بسیار صاف و بدون پرز دارند.

این واردکننده کاغذ همچنین درباره مشکلات مربوط به واردات این نوع کاغذ به کشور، گفت: متاسفانه این کاغذ در استانداردهای قبلی کاغذ چاپ در ایران شناخته شده نبود و با اینکه کاغذ سبکبال دارای استاندادرهای روز کاغذ در اروپاست، مشمول استانداردهای مرسوم موجود در کشور خودمان نمی‌شود. از سوی دیگر واردات کاغذ سفید تحریر از پرداخت مالیات بر ارزش افزوده، معاف است اما برای واردات کاغذ سبکبال، در اداره استاندارد و گمرک، می‌بایست ۹ درصد مالیات بر ارزش افزوده پرداخت شود. علاوه بر آن، باید ۵ درصد هم تعرفه واردات - که البته این مورد مشمول کاغذ تحریر هم می‌شود - برایش پرداخت شود.

واضحی در عین حال با اشاره به پیگیری‌ها برای حل این مشکلات از طریق اداره استاندارد و دفتر امور چاپ وزارت ارشاد، قدیمی بودن ماشین‌های چاپ و پائین بودن سطح دانش اپراتورهای چاپخانه را در کشور، موانعی جدی در مسیر به کا بردن کاغذهایی مانند کاغذ سبکبال که استفاده از آنها نیازمند تنظیمات خاصی در دستگاه‌های چاپی است، عنوان کرد و افزود: ما البته برای حل این مشکل هم اقداماتی را انجام داده‌ایم و از تولیدکنندگان این نوع کاغذ خواسته‌ایم که بهترین شیوه استفاده از آن را با دستگاه‌های موجود در کشور، در اختیار ما بگذارند و حتی کارگاه‌هایی آموزشی هم برای چاپخانه‌ها در این زمینه دایر کرده‌ایم که این کارها، تا حدودی در حل این مشکل موثر بوده است.

براي تهيه كتاب با شماره تلفنهاي
۶۶۴۶۲۹۰۳ - ۶۶۴۶۲۹۳۳
تماس بگيريد.

حاضرین در سایت

ما 13 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم