ورود اعضا

یادداشت

اصلاح ساختارهای اقتصادی و ایجاد رونق اقتصادی در ایران با حضور یک تندرو در راس حاکمیت ایالات متحده و فشارهای روز افزون بر نظام ایران به دلایل موشکی و هسته ای و حقوق بشری اندک اندک رنگ می بازد و شاید اواسط اکتبر، شاهد خداحافطی با برجامی باشیم که نوید رونق اقتصادی و رفع مشکلات معیشتی را برای مردم ایران همراه داشت. آن چه مشخص است منافع ایالات متحده در تعارض با ایران و جایگاه قدرتمند ایران در منطقه است و از هیچ تلاشی برای تضعیف نظام حاکم بر ایران فرو نمی گذارد. پاره شدن یک توافق بین المللی نزدیک تر آن است که به نظر می رسد. تحریم ها همچنان گریبان صنعت و اقتصاد کشور را گرفته و حلقه محاصره هر روز تنگ تر می شود. افزایش فروش نفت نیز صرف هزینه های جاری کشور و تقویت ساختارهای دفاعی می شود و آن چه همچنان مغفول مانده است، مردمی هستند که با مشقت فراوان امرار معاش می کنند و این تازه شروع دشواری های آنان است.
خبرهای تظاهرات و اعتصاب کارکنان شرکت های مختلف به واسطه عدم دریافت چندین ماهه حقوق، خبر دردناکی ست که هر روز از گوشه ای از کشور به گوش می رسد. خانواده های بسیاری در حسرت حداقل زیستن صبح تا غروب تلاش می کنند و دست خالی به آغوش خانواده پناه می برد. دولت در پرداخت حقوق درمانده است و به نظر می رسد کنترل هزینه ها با وجود یارانه های ۴۵ هزار تومانی ناممکن شده است. بهای دلار به بیش از ۴۰۰۰ تومان رسیده و بازار کاذب خرید و فروش ارز دوباره رونق گرفته است.
پیش بینی ها از شرایطی به مراتب سخت تر حکایت دارد و مردم باید خود را برای مقاومتی جدید مهیا سازند. وطن پرستی و عشق به مام میهن آیا همچنان مردم را متحد و مقاوم نگاه خواهد داشت. تفکری که در انتخابات با درصد رای بالا انتخاب شد، تلاشی برای برآورده ساختن مطالبات مردم نداشته و نه تنها موفقیتی در عرصه های اقتصادی نداشته است که بازگشت روزهای تلخ تصویب قطع نامه های پشت هم را یادآور می شود. رکود کامل در تمامی بخش های صنعتی و اقتصادی اجازه سرمایه گذاری و فعالیت مثبت و مثمر ثمر را به سرمایه داران و شرکت های بزرگ داخلی و خارجی نمی دهد و همه در یک حلقه باطل بدون گامی رو به جلو می چرخند.
با وجود خبرهای ناگوار و پیش بینی های مشقت بارتر، امیدواریم با تدبیری صحیح این گردنه سخت را پشت سر گذاریم و در یک فضای دوستانه و در تعامل با دنیا، درهای تجارت بین الملل را بگشاییم و اجازه دهیم بخش خصوصی، خود مسیر پیشرفت و توسعه کشور را بگشاید. و امیدواریم حاکمیت غیرقابل اعتماد ایالات متحده دست از لجبازی و خیره سری برداشته و بر توافقی که اگر چه ارمغان بسیاری برای مردم نداشته همچنان پایبند بماند.
آینده ایران در پس این پیچ تاریخی آشکار خواهد شد. همچنان امیدوار خواهیم ماند تا سحر فرارسد و این شب تیره به پایان آید.

عیب یابی پریفرم

مبلغ : ۱۰۰۰۰ تومان